Senior Masculino Territorial – Tempada 2007-2008

Ver todas as novas deste equipo >>

Na competición de 2ª Autonómica Norte, na que participarán 11 equipos (a cifra máis elevada nos últimos anos) os outros rivais do Ifecgás Pereira Xiria serán o Bm Pontedeume.es, Tecnifont Bm Narón, Bm Ferrolterra, Grupo Deportivo Riveira, Grupo Mar Culleredo, Bm Lugo, Bm Muralla, Fishing Worm Viveiro, e OAR A Coruña B. Equipos nos que os de Carballo terán como rivais a varios vellos coñecidos da afección carballesa como Juan Fernández e Randy da Conçeiçao, dirixindo ao Viveiro, ou Mario Rodríguez, xogando co OAR B.

A falta de perfilar algún nome de última hora a plantilla dirixida por Juan Manuel Rodríguez estará composta por: Guillín como porteiro, Manuel Méndez, Javi Zas, Sergio Antelo, José Ramón Barreiro, Fernando García e Raúl López (primeiras liñas) e Jesús Varela, Eloy Vilanova, Aitor Cotelo, Diego Díaz, Hugo Amado, Rubén García e Alfredo Cabeza (segundas liñas) Ademáis poderanse incorporar os tres xuvenís de segundo ano que militan no Garaysa Xiria: os laterais Ramón Suárez-Pumariega e Diego López e o extremo Juan Cancela.

Plantilla

07-08-sen-mas-2

Clasificación

07-08-sen-mas-2-clas

 

Resultados

Copa Federación

07-08-sen-masb-res1

Liga

LIGA DE 2ª DIVISIÓN AUTONÓMICA
07/10/2007 XORNADA 1 XORNADA 12 20/01/2008
35 – 30 Tecnifont Bm Narón OAR Coruña 27 – 27
26 – 19 IFECGÁS PEREIRA XIRIA Bm Oleiros B 18 – 39
22 – 29 Bm Ferrolterra Bm Muralla 31 – 17
Grupo Dep Riveira Fishing Work Viveiro
28 – 23 Bm Pontedeume.es Grupo Mar Culleredo 28 – 28
Descansa: Bm Lugo
14/10/2007 XORNADA 2 XORNADA 13 27/01/2008
31 – 37 Bm Oleiros B Tecnifont Bm Narón 32 – 16
22 – 25 Bm Muralla IFECGÁS PEREIRA XIRIA 27 – 20
35 – 24 Fishing Work Viveiro Bm Ferrolterra 20 – 28
Grupo Mar Culleredo Grupo Dep Riveira
23 – 18 Bm Lugo Bm Pontedeume.es 27 – 20
Descansa: OAR Coruña
21/10/2007 XORNADA 3 XORNADA 14 03/02/2008
34 – 20 OAR Coruña Bm Oleiros B 26 – 27
30 – 31 Tecnifont Bm Narón Bm Muralla 23 – 25
28 – 24 IFECGÁS PEREIRA XIRIA Fishing Work Viveiro 36 – 34
17 – 28 Bm Ferrolterra Grupo Mar Culleredo 44 – 21
Grupo Dep Riveira Bm Lugo
Descansa: Bm Pontedeume.es
28/10/2007 XORNADA 4 XORNADA 15 10/02/2008
32 – 22 Bm Muralla OAR Coruña 38 – 20
26 – 32 Fishing Work Viveiro Tecnifont Bm Narón 22 – 24
32 – 28 Grupo Mar Culleredo IFECGÁS PEREIRA XIRIA 35 – 24
41 – 18 Bm Lugo Bm Ferrolterra 25 – 32
Bm Pontedeume.es Grupo Dep Riveira
Descansa: Bm Oleiros B
04/11/2007 XORNADA 5 XORNADA 16 17/02/2008
25 – 30 Bm Oleiros B Bm Muralla 24 – 21
22 – 21 OAR Coruña Fishing Work Viveiro 28 – 28
37 – 29 Tecnifont Bm Narón Grupo Mar Culleredo 38 – 34
32 – 37 IFECGÁS PEREIRA XIRIA Bm Lugo 19 – 23
27 – 42 Bm Ferrolterra Bm Pontedeume.es 43 – 22
Descansa: Grupo Dep Riveira
11/11/2007 XORNADA 6 XORNADA 17 24/02/2008
33 – 13 Fishing Work Viveiro Bm Oleiros B 27 – 32
18 – 30 Grupo Mar Culleredo OAR Coruña 37 – 30
36 – 23 Bm Lugo Tecnifont Bm Narón  27 – 25
35 – 26 Bm Pontedeume.es IFECGÁS PEREIRA XIRIA  35 – 35
Grupo Dep Riveira Bm Ferrolterra
Descansa: Bm Muralla
18/11/2007 XORNADA 7 XORNADA 18 02/03/2008
21 – 25 Bm Muralla Fishing Work Viveiro 23 – 19
20 – 26 Bm Oleiros B Grupo Mar Culleredo 31 – 24
26 – 27 OAR Coruña Bm Lugo  31 – 28
28 – 31 Tecnifont Bm Narón Bm Pontedeume.es  38 – 27
IFECGÁS PEREIRA XIRIA Grupo Dep Riveira  –
Descansa: Bm Ferrolterra
25/11/2007 XORNADA 8 XORNADA 19 09/03/2008
30 – 25 Grupo Mar Culleredo Bm Muralla 30 – 26
32 – 14 Bm Lugo Bm Oleiros B 22 – 31
30 – 28 Bm Pontedeume.es OAR Coruña  31 – 26
Grupo Dep Riveira Tecnifont Bm Narón  –
25 – 42 Bm Ferrolterra IFECGÁS PEREIRA XIRIA  34 – 15
Descansa: Fishing Work Viveiro
02/12/2007 XORNADA 9 XORNADA 20 16/03/2008
26 – 25 Fishing Work Viveiro Grupo Mar Culleredo 22 – 28
19 – 24 Bm Muralla Bm Lugo 18 – 14
28 – 31 Bm Oleiros B Bm Pontedeume.es 34 – 22
OAR Coruña Grupo Dep Riveira
39 – 24 Tecnifont Bm Narón Bm Ferrolterra 27 – 43
Descansa: IFECGÁS PEREIRA XIRIA
16/12/2007 XORNADA 10 XORNADA 21 30/03/2008
20 – 17 Bm Lugo Fishing Work Viveiro 23 – 30
37 – 26 Bm Pontedeume.es Bm Muralla 31 – 42
Grupo Dep Riveira Bm Oleiros B
24 – 37 Bm Ferrolterra OAR Coruña 37 – 20
28 – 27 IFECGÁS PEREIRA XIRIA Tecnifont Bm Narón 36 – 38
Descansa: Grupo Mar Culleredo
13/01/2008 XORNADA 11 XORNADA 22 06/04/2008
25 – 28 Grupo Mar Culleredo Bm Lugo 29 – 22
29 – 28 Fishing Work Viveiro Bm Pontedeume.es 32 – 28
Bm Muralla Grupo Dep Riveira
32 – 25 Bm Oleiros B Bm Ferrolterra 15 – 24
38 – 36 OAR Coruña IFECGÁS PEREIRA XIRIA 25 – 26
Descansa: Tecnifont Bm Narón