Senior Masculino – Tempada 2008-2009

Ver todas as novas deste equipo >>

Plantilla

N NOME POSTO IDA ALT PES
2 Ramón Suárez-Pumariega Extremo 17 192 85
3 Iván Amarelle Extremo 17 190 80
4 Cristophe Castro Lateral 20 180 75
6 Carlos Lema «Cuco» Pivote 20 180 86
8 Hugo Rodríguez «Chimpo» Lateral / Central 21 175 80
9 Ángel Varela Lateral 24 182 86
10 Pablo Iglesias Central / Lateral 22 178 80
11 Adrián Dubra Extremo 22 176 77
12 Santiago Gómez «Iago» Porteiro 19 181 80
13 Jesús Varela Extremo 19 170 72
14 Alejandro García «Álex» Pivote 22 190 87
16 Enrique Guerra «Quique» Porteiro 22 181 83
17 Borja Tajes Lateral 22 180 78
19 Gonzalo Pombo Central 19 178 80
21 Manuel Méndez «Manu» Central 19 176 78
23 Bruno López Extremo 24 172 72
91 David López Lateral 28 194 86
Adestrador Marcos Rodríguez
Delegado Rubén García
Masaxista Pablo Periscal

 

Resultados e Clasificación

LIGA DE 1ª DIVISIÓN ESTATAL
Posto Equipo PX PG PE PP GF GC Puntos Dif.
1 El Canario Catering 24 19 1 4 746 643 39
103
2 Mecalia At Novás 24 19 0 5 746 680 38
66
3 Universidad de León Ademar 24 13 2 9 760 733 28
27
4 Bm Buda Lalín 24 13 2 9 696 689 28
7
5 Bm Cisne Grupo Pirsa 24 12 3 9 721 710 27
11
6 Bm Porriño 24 11 1 12 678 685 23
-7
7 Peguform SAR 24 9 4 11 737 749 22
-12
8 Gaeva 2000-Bueu At 24 10 2 12 693 722 22
-29
9 Cafés Toscaf 24 9 1 14 726 732 19
-6
10 Bm Puerto Cruz 24 8 2 14 651 687 18
-36
11 OAR Coruña 24 7 3 14 687 728 17
-41
12 Calvo Xiria 24 5 6 13 669 696 16
-27
13 RGC Covadonga 24 7 1 16 639 695 15
-56
LIGA DE 1ª DIVISIÓN ESTATAL
21/09/2008 XORNADA 1 XORNADA 14 11/01/2009
25 – 24 Gaeva 2000-Bueu At Bm Porriño 34 – 32
25 – 28 El Canario Catering Bm Cisne Grupo Pirsa 30 – 31
27 – 26 Mecalia At Novás OAR Coruña 24 – 32
32 – 28 Calvo Xiria Universidad de León Ademar 32 – 32
28 – 29 Peguform SAR Cafés Toscaf 36 – 37
28 – 27 Bm Buda Lalín Bm Puerto Cruz 26 – 26
Descansa: RGC Covadonga
28/09/2008 XORNADA 2 XORNADA 15 18/01/2009
24 – 29 Bm Porriño El Canario Catering 28 – 29
31 – 23 RGC Covadonga Mecalia At Novás 33 – 30
26 – 26 OAR Coruña Calvo Xiria 35 – 34
35 – 35 Universidad de León Ademar Peguform SAR 32 – 31
36 – 37 Cafés Toscaf Bm Buda Lalín 31 – 21
29 – 26 Bm Puerto Cruz Gaeva 2000-Bueu At 28 – 33
Descansa: Bm Cisne Grupo Pirsa
05/10/2008 XORNADA 3 XORNADA 16 25/01/2009
30 – 31 Gaeva 2000-Bueu At El Canario Catering 33 – 21
32 – 24 Mecalia At Novás Bm Cisne Grupo Pirsa 32 – 30
26 – 23 Calvo Xiria RGC Covadonga 28 – 26
33 – 32 Peguform SAR OAR Coruña 35 – 33
29 – 24 Bm Buda Lalín Universidad de León Ademar 30 – 22
26 – 27 Bm Puerto Cruz Cafés Toscaf 38 – 26
Descansa: Bm Porriño
12/10/2008 XORNADA 4 XORNADA 17 01/02/2009
27 – 35 Bm Porriño Mecalia At Novás 29 – 28
25 – 25 Bm Cisne Grupo Pirsa Calvo Xiria 32 – 33
26 – 35 RGC Covadonga Peguform SAR 33 – 31
35 – 31 OAR Coruña Bm Buda Lalín 30 – 28
38 – 34 Universidad de León Ademar Bm Puerto Cruz 29 – 31
32 – 27 Cafés Toscaf Gaeva 2000-Bueu At 32 – 29
Descansa: El Canario Catering
19/10/2008 XORNADA 5 XORNADA 18 08/02/2009
32 – 23 Mecalia At Novás El Canario Catering 25 – 22
26 – 27 Calvo Xiria Bm Porriño 32 – 29
22 – 30 Peguform SAR Bm Cisne Grupo Pirsa 40 – 37
28 – 27 Bm Buda Lalín RGC Covadonga 30 – 35
28 – 24 Bm Puerto Cruz OAR Coruña 35 – 29
28 – 26 Cafés Toscaf Universidad de León Ademar 36 – 31
Descansa: Gaeva 2000-Bueu At
26/10/2008 XORNADA 6 XORNADA 19 15/02/2009
25 – 24 El Canario Catering Calvo Xiria 27 – 30
31 – 34 Bm Porriño Peguform SAR 25 – 25
29 – 28 Bm Cisne Grupo Pirsa Bm Buda Lalín 30 – 25
25 – 23 RGC Covadonga Bm Puerto Cruz 32 – 25
29 – 27 OAR Coruña Cafés Toscaf 32 – 32
32 – 26 Universidad de León Ademar Gaeva 2000-Bueu At 32 – 37
Descansa: Mecalia At Novás
09/11/2008 XORNADA 7 XORNADA 20 22/02/2009
29 – 27 Gaeva 2000-Bueu At Mecalia At Novás 34 – 30
39 – 36 Peguform SAR El Canario Catering 30 – 28
23 – 28 Bm Buda Lalín Bm Porriño 27 – 32
32 – 28 Bm Puerto Cruz Bm Cisne Grupo Pirsa 27 – 25
34 – 24 Cafés Toscaf RGC Covadonga 21 – 29
35 – 29 Universidad de León Ademar OAR Coruña 30 – 36
Descansa: Calvo Xiria
16/11/2008 XORNADA 8 XORNADA 21 01/03/2009
30 – 27 Mecalia At Novás Calvo Xiria 32 – 43
36 – 27 El Canario Catering Bm Buda Lalín 23 – 32
26 – 23 Bm Porriño Bm Puerto Cruz 31 – 27
36 – 31 Bm Cisne Grupo Pirsa Cafés Toscaf 30 – 34
22 – 26 RGC Covadonga Universidad de León Ademar 32 – 31
33 – 27 OAR Coruña Gaeva 2000-Bueu At 30 – 26
Descansa: Peguform SAR
23/11/2008 XORNADA 9 XORNADA 22 08/03/2009
29 – 26 Gaeva 2000-Bueu At Calvo Xiria 28 – 29
29 – 25 OAR Coruña RGC Covadonga 25 – 22
20 – 27 Bm Puerto Cruz El Canario Catering 31 – 14
34 – 33 Cafés Toscaf Bm Porriño 31 – 29
26 – 32 Universidad de León Ademar Bm Cisne Grupo Pirsa 30 – 35
29 – 34 Peguform SAR Mecalia At Novás 28 – 24
Descansa: Bm Buda Lalín
30/11/2008 XORNADA 10 XORNADA 23 15/03/2009
30 – 30 Calvo Xiria Peguform SAR 26 – 30
29 – 26 Mecalia At Novás Bm Buda Lalín 30 – 37
36 – 31 El Canario Catering Cafés Toscaf 30 – 36
35 – 25 Bm Porriño Universidad de León Ademar 34 – 29
30 – 30 Bm Cisne Grupo Pirsa OAR Coruña 27 – 32
23 – 31 RGC Covadonga Gaeva 2000-Bueu At 31 – 26
Descansa: Bm Puerto Cruz
07/12/2008 XORNADA 11 XORNADA 24 22/03/2009
28 – 35 Gaeva 2000-Bueu At Peguform SAR 31 – 31
28 – 25 Bm Buda Lalín Calvo Xiria 27 – 27
30 – 34 Bm Puerto Cruz Mecalia At Novás 33 – 29
25 – 32 Universidad de León Ademar El Canario Catering 38 – 33
28 – 24 OAR Coruña Bm Porriño 30 – 21
30 – 28 RGC Covadonga Bm Cisne Grupo Pirsa 28 – 29
Descansa: Cafés Toscaf
14/12/2008 XORNADA 12 XORNADA 25 29/03/2009
32 – 33 Peguform SAR Bm Buda Lalín 33 – 25
25 – 26 Calvo Xiria Bm Puerto Cruz 24 – 24
31 – 28 Mecalia At Novás Cafés Toscaf 23 – 28
30 – 24 El Canario Catering OAR Coruña 28 – 41
29 – 28 Bm Porriño RGC Covadonga 25 – 21
32 – 32 Gaeva 2000-Bueu At Bm Cisne Grupo Pirsa 28 – 34
Descansa: Universidad de León Ademar
21/12/2008 XORNADA 13 XORNADA 26 05/04/2009
34 – 26 Bm Buda Lalín Gaeva 2000-Bueu At 27 – 25
27 – 25 Bm Puerto Cruz Peguform SAR 29 – 28
32 – 25 Cafés Toscaf Calvo Xiria 30 – 29
35 – 36 Universidad de León Ademar Mecalia At Novás 27 – 38
29 – 29 RGC Covadonga El Canario Catering 32 – 25
29 – 25 Bm Cisne Grupo Pirsa Bm Porriño 32 – 31
Descansa: OAR Coruña
COPA GALICIA
        1ª ELIMINATORIA 24/08/2008
Mecalia Atl Novás SAR Redondela 37 – 35
Bm Buda Lalín CALVO XIRIA 35 – 33
El Canario Catering Gaeva2000-Bueu Atl 33 – 27
Bm Porriño Cisne Gr Pirsa 22 – 27
* Os encontros disputaranse na casa dos equipos que figuran en primeiro lugar
        2ª ELIMINATORIA 31/08/2008
Mecalia Atl Novás OAR Coruña 32 – 28
Bm Buda Lalín Frigoríficos Morrazo Cangas 21 – 32
El Canario Catering Octavio Pilotes Posada 22 – 30
Cisne Gr Pirsa SD Teucro 22 – 28
* Os encontros disputaranse na casa dos equipos que figuran en primeiro lugar
        SEMIFINAIS (Monforte de Lemos) 05/09/2008
Mecalia Atl Novás SD Teucro 25 – 33
Frigoríficos Morrazo Cangas Octavio Pilotes Posada 26 – 27
        3º / 4º POSTOS (Bueu) 07/09/2008
Mecalia Atl Novás Frigoríficos Morrazo Cangas 3º / 4º
        FINAL (Bueu) 07/09/2008
SD Teucro Octavio Pilotes Posada Final