Senior Masculino – Tempada 2009-2010

Ver todas as novas deste equipo >>

Plantilla

N NOME POSTO DATANAC IDA ALT PES
2 Ramón Suárez-Pumariega Ortiz Extremo / Pivote 20/12/1990 19 192 99
3 Alberto Salgado Velo Extremo 02/03/1985 24 193 85
4 Cristobal Castro Couto “Christophe” Lateral 04/03/1988 22 180 75
6 Carlos Alberto Lema García “Cuco” Pivote 30/10/1987 22 180 86
7 Alejandro Zas Rey “Álex Zas” Central 06/01/1992 17 180 74
8 Borja Tajes Sar Lateral 13/03/1986 24 180 78
9 Ángel Varela Antelo Lateral 02/10/1984 25 182 86
10 Pablo Iglesias Fraga Central 17/09/1986 23 178 80
11 Adrián Dubra Ceniceros Extremo 26/06/1986 23 176 77
13 Hugo Rodríguez García “Chimpo” Lateral / Central 04/07/1987 22 175 80
14 Alejandro García Costa “Álex” Pivote 05/02/1986 24 190 87
16 Enrique Guerra Villar “Quique” Porteiro 30/05/1986 23 181 83
17 Jesús Varela Martínez Extremo 29/06/1989 20 170 72
21 Manuel Méndez Cabeza “Manu” Central 13/02/1989 21 176 78
26 Iván Amarelle Gesto Lateral 20/10/1991 18 190 80
32 Santiago Gómez Periscal “Iago” Porteiro 25/05/1989 20 181 80
Adestrador Marcos Rodríguez Seijido
Delegado Rubén García Mesura
Delegado José Luís Fraga García
Fisioterapeuta Marga Sobrido
Masaxista Pablo Periscal Sánchez

Resultados e Clasificación

09-10-sen-mas

LIGA DE 1ª DIVISIÓN ESTATAL
20/09/2009 XORNADA 1 XORNADA 14 20/12/2009
18 – 27 Medicentro Gijón Mecalia At Novás 27 – 22
28 – 36 Bm Cisne Grupo Pirsa Calvo Xiria 32 – 37
20 – 20 Gaeva 2000-Bueu At Bm Puerto Cruz 34 – 27
 23 – 34 RGC Covadonga Cafés Toscaf 38 – 19
29 – 19 OAR Coruña Base Oviedo 22 – 21
24 – 32 Bm Porriño El Canario Catering 34 – 27
27 – 27 Peguform SAR Bm Lalín 34 – 23
27/09/2009 XORNADA 2 XORNADA 15 17/01/2010
37 – 28 Mecalia At Novás Peguform SAR 24 – 32
29 – 25 Calvo Xiria Medicentro Gijón 26 – 18
30 – 30 Bm Puerto Cruz Bm Cisne Grupo Pirsa 34 – 30
31 – 27 Cafés Toscaf Gaeva 2000-Bueu At 28 – 28
28 – 19 Base Oviedo RGC Covadonga 17 – 33
28 – 31 El Canario Catering OAR Coruña 26 – 30
32 – 29 Bm Lalín Bm Porriño  33 – 41
04/10/2009 XORNADA 3 XORNADA 16 24/01/2010
33 – 28 Mecalia At Novás Calvo Xiria 22 – 30
28 – 25 Medicentro Gijón Bm Puerto Cruz 27 – 27
35 – 25 Bm Cisne Grupo Pirsa Cafés Toscaf 34 – 27
23 – 31 Gaeva 2000-Bueu At Base Oviedo 23 – 30
22 – 44 RGC Covadonga El Canario Catering 43 – 26
31 – 23 OAR Coruña Bm Lalín 31 – 27
31 – 25 Peguform SAR Bm Porriño 39 – 36
11/10/2009 XORNADA 4 XORNADA 17 31/01/2010
24 – 30 Calvo Xiria Peguform SAR 34 – 33
27 – 27 Bm Puerto Cruz Mecalia At Novás 32 – 23
31 – 31 Cafés Toscaf Medicentro Gijón 22 – 19
28 – 26 Base Oviedo Bm Cisne Grupo Pirsa 27 – 19
37 – 22 El Canario Catering Gaeva 2000-Bueu At 19 – 30
30 – 22 Bm Lalín RGC Covadonga 28 – 31
28 – 32 Bm Porriño OAR Coruña 24 – 37
18/10/2009 XORNADA 5 XORNADA 18 07/02/2010
33 – 25 Calvo Xiria Bm Puerto Cruz 39 – 35
31 – 28 Mecalia At Novás Cafés Toscaf 25 – 27
21 – 22 Medicentro Gijón Base Oviedo 21 – 17
30 – 40 Bm Cisne Grupo Pirsa El Canario Catering 34 – 33
29 – 23 Gaeva 2000-Bueu At Bm Lalín 35 – 28
25 – 35 RGC Covadonga Bm Porriño 40 – 25
23 – 26 Peguform SAR OAR Coruña 22 – 19
25/10/2009 XORNADA 6 XORNADA 19 14/02/2010
29 – 26 Bm Puerto Cruz Peguform SAR 24 – 22
31 – 26 Cafés Toscaf Calvo Xiria 31 – 31
27 – 16 Base Oviedo Mecalia At Novás 33 – 20
30 – 21 El Canario Catering Medicentro Gijón 23 – 25
30 – 30 Bm Lalín Bm Cisne Grupo Pirsa 23 – 34
37 – 29 Bm Porriño Gaeva 2000-Bueu At 29 – 42
35 – 25 OAR Coruña RGC Covadonga 21 – 33
08/11/2009 XORNADA 7 XORNADA 20 21/02/2010
23 – 30 Bm Puerto Cruz Cafés Toscaf 40 – 28
30 – 23 Calvo Xiria Base Oviedo 32 – 24
27 – 30 Mecalia At Novás El Canario Catering 23 – 33
35 – 35 Medicentro Gijón Bm Lalín 28 – 28
36 – 34 Bm Cisne Grupo Pirsa Bm Porriño 35 – 36
22 – 22 Gaeva 2000-Bueu At OAR Coruña 26 – 18
30 – 22 Peguform SAR RGC Covadonga 21 – 22
15/11/2009 XORNADA 8 XORNADA 21 28/02/2010
24 – 24 Cafés Toscaf Peguform SAR 28 – 27
26 – 25 Base Oviedo Bm Puerto Cruz 31 – 23
36 – 30 El Canario Catering Calvo Xiria 29 – 33
33 – 32 Bm Lalín Mecalia At Novás 31 – 19
26 – 25 Bm Porriño Medicentro Gijón 26 – 24
29 – 36 OAR Coruña Bm Cisne Grupo Pirsa 33 – 36
35 – 40 RGC Covadonga Gaeva 2000-Bueu At 36 – 25
22/11/2009 XORNADA 9 XORNADA 22 07/03/2010
22 – 29 Cafés Toscaf Base Oviedo 27 – 25
30 – 25 Bm Puerto Cruz El Canario Catering 40 – 20
35 – 35 Calvo Xiria Bm Lalín 26 – 28
38 – 37 Mecalia At Novás Bm Porriño 30 – 39
28 – 21 Medicentro Gijón OAR Coruña 24 – 28
38 – 29 Bm Cisne Grupo Pirsa RGC Covadonga 25 – 46
26 – 24 Peguform SAR Gaeva 2000-Bueu At 25 – 25
29/11/2009 XORNADA 10 XORNADA 23 14/03/2010
31 – 28 Base Oviedo Peguform SAR 29 – 27
39 – 31 El Canario Catering Cafés Toscaf 27 – 26
28 – 25 Bm Lalín Bm Puerto Cruz 19 – 24
34 – 31 Bm Porriño Calvo Xiria 38 – 28
23 – 23 OAR Coruña Mecalia At Novás 28 – 25
18 – 31 RGC Covadonga Medicentro Gijón 36 – 23
34 – 34 Gaeva 2000-Bueu At Bm Cisne Grupo Pirsa 30 – 36
06/12/2009 XORNADA 11 XORNADA 24 21/03/2010
24 – 27 Base Oviedo El Canario Catering 31 – 21
27 – 27 Cafés Toscaf Bm Lalín 30 – 30
35 – 27 Bm Puerto Cruz Bm Porriño 36 – 33
31 – 28 Calvo Xiria OAR Coruña 20 – 19
32 – 26 Mecalia At Novás RGC Covadonga 25 – 38
28 – 17 Medicentro Gijón Gaeva 2000-Bueu At 26 – 31
32 – 39 Peguform SAR Bm Cisne Grupo Pirsa 28 – 38
08/12/2009 XORNADA 12 XORNADA 25 28/03/2010
 33 – 33 Peguform SAR El Canario Catering 27 – 24
24 – 20 Bm Lalín Base Oviedo 30 – 29
38 – 32 Bm Porriño Cafés Toscaf 32 – 31
26 – 24 OAR Coruña Bm Puerto Cruz 26 – 27
30 – 28 RGC Covadonga Calvo Xiria 36 – 24
25 – 31 Gaeva 2000-Bueu At Mecalia At Novás 38 – 28
33 – 23 Bm Cisne Grupo Pirsa Medicentro Gijón 35 – 24
13/12/2009 XORNADA 13 XORNADA 26 11/04/2010
31 – 30 El Canario Catering Bm Lalín 34 – 28
26 – 30 Base Oviedo Bm Porriño 30 – 29
28 – 28 Cafés Toscaf OAR Coruña 31 – 28
30 – 23 Bm Puerto Cruz RGC Covadonga 25 – 28
32 – 31 Calvo Xiria Gaeva 2000-Bueu At 28 – 31
36 – 34 Mecalia At Novás Bm Cisne Grupo Pirsa 24 – 29
27 – 27 Medicentro Gijón Peguform SAR 27 – 29

 

 

COPA XUNTA
        1ª ELIMINATORIA 23/08/2009
Mecalia Atl Novás CALVO XIRIA 27 – 30
Bm Lalín SAR 25 – 27
OAR Bm Porriño 38 – 39
Bm Cisne Bueu Atl 29 – 26
* Os encontros disputaranse na casa dos equipos que figuran en primeiro lugar
        2ª ELIMINATORIA 30/08/2009
CALVO XIRIA Bm Chapela 26 – 28
SAR Octavio Pilotes Posada 24 – 34
Bm Porriño Frigoríficos Morrazo Cangas 23 – 33
Bm Cisne SD Teucro 30 – 31
* Os encontros disputaranse na casa dos equipos que figuran en primeiro lugar
        SEMIFINAIS (Sede: Porriño) 04/09/2009
Bm Chapela Octavio Pilotes Posada 28 – 30
Frigoríficos Morrazo Cangas SD Teucro 31 – 27
        3º / 4º POSTOS (Sede: A Guarda) 06/09/2009
Bm Chapela Frigoríficos Morrazo Cangas 23 – 30
        FINAL (Sede: A Guarda) 06/09/2009
Octavio Pilotes Posada SD Teucro 26 – 25

 

PARTIDOS AMIGABLES DE PRETEMPORADA
12/09/09 OAR CORUÑA – CALVO XIRIA 24 – 35
04/09/09 BM CISNE – CALVO XIRIA 28 – 36
21/08/09 CALVO XIRIA – BM CAMARIÑAS CONS. BOYA 27 – 15 (Apraz. min. 42)
08/08/09 CALVO XIRIA – BM LALÍN 34 – 30