Xuvenil Masculino – Tempada 2011-2012

Campión Liga Galega, 8º de España

Ver todas as novas deste equipo >>

Plantilla

NOME POSTO DORSAL
Daniel López Cancela Porteiro 16
Martín Gómez Taibo “Zúpez” Porteiro 1
Iván Eiroa Pereira “Igor” Porteiro 12
Mario Santiago Regueiro 1ª Liña 5
David García Pichel 1ª Liña 7
Martín Alfeirán Villar 1ª Liña 18
Alejandro García Varela 1ª Liña 17
Rodrigo Prego
Rubén Gómez Lamas Polivalente 3
Jorge Bouzas Pichel Polivalente 14
Miguel Suárez-Pumariega Ortiz Polivalente 15
Alejandro Calvete Cotelo Pivote 8
José Armando Mallo Teixeira Pivote 10
Eduardo Trillo Mariño Extremo 2
Javier Rodríguez Pombo Extremo 19
Ricardo José López Pensado Extremo 6
Mario García de Seárez Fidalgo Extremo 9
Jorge Viñas Lista Extremo 4
Rubén Anes Gómez Extremo 20
ADESTRADOR:    Fernando Vázquez Quinteiro
DELEGADOS:    José Antonio Rodríguez Fraga
   Juan Carlos Gómez Pardo

Resultados e Clasificación

FASE FINAL – CAMPIONATO DE ESPAÑA XUVENIL

GRUPO I – CARBONERAS (ALMERÍA)
F.C. BARCELONA – A.D.C. CIUDAD REAL – E.M. CARBONERAS – IFECGÁS PEREIRA XIRIA

11-12-xuv-mas-fase2

XORNADA 3
13/05/12 IFECGÁS PEREIRA XIRIA E.M. CARBONERAS 24 – 32
13/05/12 F.C. BARCELONA  A.D.C. CIUDAD REAL 30 – 29
XORNADA 2
12/05/12 E.M. CARBONERASF.C. BARCELONA 18 – 27
12/05/12  A.D.C. CIUDAD REAL – IFECGÁS PEREIRA XIRIA 33 – 17
XORNADA 1
11/05/12  A.D.C. CIUDAD REAL – E.M. CARBONERAS 30 – 26
11/05/12 F.C. BARCELONA IFECGÁS PEREIRA XIRIA 33 – 22


CAMPIONATO DE ESPAÑA XUVENIL  – SECTOR A (CARBALLO)

IFECGAS PEREIRA XIRIA CAMPIÓN da fase do Campionato de España celebrada en Carballo. Entra así nos 8 mellores clubes de España clasificándose para unha segunda fase que se xogará os días 11-12-13 de maio en lugar por concretar. Equipos Clasificados: Ifecgás Pereira Xiria, Reale Ademar, KH-7 Bm. Granollers, F.C. Barcelona, Bm. Alcobendas, A.D.C. Ciudad Real, E.M. Carboneras e Puertosol

11-12-xuv-mas-fase

CAMPIONATO DE ESPAÑA XUVENIL – SECTOR A – CARBALLO
XORNADA 3
29/04 IFECGÁS PEREIRA XIRIA DOSA SALESIANOS 34 – 20
29/04 BIDASOA IRÚN CUATRO RAYAS VALLADOLID 25 – 27
XORNADA 2
28/04 CUATRO RAYAS VALLADOLID IFECGÁS PEREIRA XIRIA 24 – 36
28/04 DOSA SALESIANOS BIDASOA IRÚN 22 – 32
XORNADA 1
27/04 IFECGÁS PEREIRA XIRIA BIDASOA IRÚN 25 – 27
27/04 DOSA SALESIANOS CUATRO RAYAS VALLADOLID 35 – 41

DIVISIÓN DE HONRA XUVENIL MASCULINA – LIGA

11-12-xuv-mas

XORNADA 1 – 09/10/2011 XORNADA 12 – 22/01/2012
38-32 Las Cinco Jotas-Lavadores Clínica Deza Balonmán Lalín 38-24
29-23 S.D. Octavio Vigo Balonmano Porriño 17-36
29-24 Rasoeiro Bm. Hidromiño Atl. Novás 26-26
24-26 Novacaixagalicia O.A.R. Coruña Ifecgás Pereira Xiria 30-25
27-16 Club Cisne de Balonmán
Bueu Atl.
23-33
36-27 S.D. Teucro Seis do Nadal-Coia 31-28
XORNADA 2 – 16/10/2011 XORNADA 13 – 29/01/2012
34-40 Balonmano Porriño Las Cinco Jotas-Lavadores 29-25
37-26 Clínica Deza Balonmán Lalín Rasoeiro Bm. 24-38
34-27 Ifecgás Pereira Xiria S.D. Octavio Vigo 31-35
17-28 Hidromiño Atl. Novás Club Cisne de Balonmán 33-21
29-30 Seis do Nadal-Coia Novacaixagalicia O.A.R. Coruña 31-27
24-32 Bueu Atl. S.D. Teucro 34-21
XORNADA 3 – 23/10/2011 XORNADA 14 – 05/02/2012
42-24 Las Cinco Jotas-Lavadores Rasoeiro Bm. 29-27
31-32 Balonmano Porriño Ifecgás Pereira Xiria 34-20
32-34 Club Cisne de Balonmán Clínica Deza Balonmán Lalín 32-22
32-26 S.D. Octavio Vigo Seis do Nadal-Coia 21-28
42-29 S.D. Teucro Hidromiño Atl. Novás 22-23
29-23 Novacaixagalicia O.A.R. Coruña Bueu Atl. 29-32
XORNADA 4 – 30/10/2011 XORNADA 15 – 12/02/2012
39-30 Ifecgás Pereira Xiria Las Cinco Jotas-Lavadores 28-29
27-23 Rasoeiro Bm. Club Cisne de Balonmán 35-27
26-21 Seis do Nadal-Coia Balonmano Porriño 28-22
29-33 Clínica Deza Balonmán Lalín S.D. Teucro 30-27
19-37 Bueu Atl. S.D. Octavio Vigo 42-19
31-32 Hidromiño Atl. Novás Novacaixagalicia O.A.R. Coruña 28-17
XORNADA 5 – 06/11/2011 XORNADA 16 – 19/02/2012
28-30 Las Cinco Jotas-Lavadores Club Cisne de Balonmán 28-33
27-20 Ifecgás Pereira Xiria Seis do Nadal-Coia 22-31
41-22 S.D. Teucro Rasoeiro Bm. 27-28
10-0 Balonmano Porriño Bueu Atl. 29-27
30-36 Novacaixagalicia O.A.R. Coruña Clínica Deza Balonmán Lalín 27-28
34-25 S.D. Octavio Vigo Hidromiño Atl. Novás 18-26
XORNADA 6 – 13/11/2011 XORNADA 17 – 26/02/2012
29-29 Seis do Nadal-Coia Las Cinco Jotas-Lavadores 29-22
33-40 Club Cisne de Balonmán S.D. Teucro 35-23
19-32 Bueu Atl. Ifecgás Pereira Xiria 42-17
26-36 Rasoeiro Bm. Novacaixagalicia O.A.R. Coruña 34-30
27-27 Hidromiño Atl. Novás Balonmano Porriño 30-28
32-31 Clínica Deza Balonmán Lalín S.D. Octavio Vigo 39-20
XORNADA 7 – 20/11/2011 XORNADA 18 – 04/03/2012
36-36 Las Cinco Jotas-Lavadores S.D. Teucro 30-26
27-22 Seis do Nadal-Coia Bueu Atl. 19-36
29-25 Novacaixagalicia O.A.R. Coruña Club Cisne de Balonmán 25-28
33-24 Ifecgás Pereira Xiria Hidromiño Atl. Novás 22-37
47-16 S.D. Octavio Vigo Rasoeiro Bm. 30-41
39-27 Balonmano Porriño Clínica Deza Balonmán Lalín 33-23
XORNADA 8 – 27/11/2011 XORNADA 19 – 11/03/2012
20-37 Bueu Atl. Las Cinco Jotas-Lavadores 33-19
33-32 S.D. Teucro Novacaixagalicia O.A.R. Coruña 30-28
23-24 Hidromiño Atl. Novás Seis do Nadal-Coia 30-19
21-29 Club Cisne de Balonmán S.D. Octavio Vigo 25-24
33-33 Clínica Deza Balonmán Lalín Ifecgás Pereira Xiria 37-25
31-38 Rasoeiro Bm. Balonmano Porriño 33-33
XORNADA 9 – 11/12/2011 XORNADA 20 – 18/03/2012
43-34 Las Cinco Jotas-Lavadores Novacaixagalicia O.A.R. Coruña 43-48
28-25 Bueu Atl. Hidromiño Atl. Novás 21-27
34-30 S.D. Octavio Vigo S.D. Teucro 31-29
23-25 Seis do Nadal-Coia Clínica Deza Balonmán Lalín 25-30
42-37 Balonmano Porriño Club Cisne de Balonmán 34-23
27-23 Ifecgás Pereira Xiria Rasoeiro Bm. 23-36
XORNADA 10 – 18/12/2011 XORNADA 21 – 25/03/2012
33-22 Las Cinco Jotas-Lavadores Hidromiño Atl. Novás 24-25
26-23 Novacaixagalicia O.A.R. Coruña S.D. Octavio Vigo 28-28
40-21 Clínica Deza Balonmán Lalín Bueu Atl. 27-26
31-24 S.D. Teucro Balonmano Porriño 28-39
27-25 Rasoeiro Bm. Seis do Nadal-Coia 48-25
24-27 Club Cisne de Balonmán Ifecgás Pereira Xiria 38-12
XORNADA 11 – 15/01/2012 XORNADA 22 – 15/04/2012
30-32 S.D. Octavio Vigo Las Cinco Jotas-Lavadores 32-30
21-27 Hidromiño Atl. Novás Clínica Deza Balonmán Lalín 35-23
25-33 Balonmano Porriño Novacaixagalicia O.A.R. Coruña 39-37
26-20 Bueu Atl. Rasoeiro Bm. 25-25
23-24 Ifecgás Pereira Xiria S.D. Teucro 24-27
23-32 Seis do Nadal-Coia Club Cisne de Balonmán 25-37

 

DIVISIÓN DE HONRA XUVENIL MASCULINA – COPA FEDERACIÓN

11-12-xuv-mas-copa

XORNADA 1 – 18/09/2011
GRUPO I
S.D. Octavio Vigo Ifecgás Pereira Xiria  26 – 34
S.D. Teucro Bueu Atl.  39 – 20
GRUPO II
Las Cinco Jotas Lavadores Seis do Nadal-Coia  31 – 23
Balonmano Porriño Novacaixagalicia O.A.R. Coruña  28 – 31
GRUPO III
Hidromiño Atl. Novás Club Cisne de Balonmán  24 – 25
Clínica Deza Balonmán Lalín Rasoeiro Bm.  35 – 26
XORNADA 2 – 25/09/2011
GRUPO I
S.D. Octavio Vigo Bueu Atl.  35 – 26
Ifecgás Pereira Xiria S.D. Teucro  33 – 36
GRUPO II
Las Cinco Jotas Lavadores Novacaixagalicia O.A.R. Coruña 31 – 32
Seis do Nadal-Coia Balonmano Porriño  24 – 24
GRUPO III
Hidromiño Atl. Novás Rasoeiro Bm.  20 – 21
Club Cisne de Balonmán Clínica Deza Balonmán Lalín  36 – 35
XORNADA 3 – 02/10/2011
GRUPO I
S.D. Teucro S.D. Octavio Vigo  31 – 35
Bueu Atl. Ifecgás Pereira Xiria  37 – 28
GRUPO II
Balonmano Porriño Las Cinco Jotas Lavadores  26 – 32
Novacaixagalicia O.A.R. Coruña Seis do Nadal-Coia  31 – 22
GRUPO III
Clínica Deza Balonmán Lalín Hidromiño Atl. Novás  33 – 21
Rasoeiro Bm. Club Cisne de Balonmán  26 – 31
SEMIFINAIS –
FINAL